شمارگان پیشین

استعلام مقاله
جهت استعلام از آخرین وضعیت مقاله خود، کد رهگیری مقاله را در کادر زیر وارد نمایید.


 


اخذ شناسه DOI برای مقالات فصلنامه جستارهای حقوق عمومی

31 خرداد 1397

فصلنامه جستارهای حقوق عمومی در راستای توسعه ضریب نفوذ آثار خود در مجامع علمی کشور، بهبود استفاده از فناوری‌های روزآمد در انتشار مقالات و تحقق استناددهی موثرتر به آثار منتشره اقدام به تهیه شناسه دیجیتال (DOI) (شناسه شیء دیجیتالی) برای مقالات منتشر شده نموده است.


فصلنامه جستارهای حقوق عمومی در راستای توسعه ضریب نفوذ آثار خود در مجامع علمی کشور، بهبود استفاده از فناوری‌های روزآمد در انتشار مقالات و تحقق استناددهی موثرتر به آثار منتشره اقدام به تهیه شناسه دیجیتال (DOI) (شناسه شیء دیجیتالی) برای مقالات

خود نموده است.

نویسندکانی که مقاله ایشان برای چاپ مورد پذیرش قرار گرفته باید گزینه مبوط را از منوی گزینه های جانبی در کنترل پنل خود انتخاب نمایند

شناسه شیء دیجیتالی (DOI: Digital Object Identifier) به شناسه مخصوصی اطلاق می‌شود که به هر نوع محتوای الکترونیکی (مقاله، کتاب، و ...) اختصاص یافته و برای شناسایی آسان­تر محتواهای علمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به بیانی دیگر، شناسه مزبور عبارت از کدی منحصر­بفرد است که بسان اثرانگشت یا بارکد برای هر سند به نحو جداگانه اختصاص پیدا کرده و امکان یافتن آن سند در فضای مجازی را به سهولت مهیا می‌سازد. همچنین، سیستم مزبور نوعی استاندارد بین‌المللی است که توسط سازمان بین‌المللی استانداردسازی ISO در راستای شناسایی اسناد الکترونیکی مورد شناسایی و تأیید قرار گرفته است.

از مزایای شناسه دیجیتال می‌توان به مواردی چون یکتا و دائمی بودن شناسه ی هر اثر، پیشگیری از مفقود شدن اطلاعات محتوای دارای شناسه در فرآیند بازسازی و روزآمدسازی وبگاه­ها، جذب استناددهی بیشتر و موثرتر به مقالات، تبدیل منابع به ابرلینک (Hyperlink) ، جلوگیری از خطاهای انسانی یا ماشینی در نگارش منابع و ارجاعات مورد استفاده، فراهم آمدن امکان شمارش واقعی تعداد ارجاعات به مقالات، محاسبه دقیقتر ضریب نفوذ (Impact Factor) برای مقالات و مجلات و ارتقای شاخص واقعی علم سنجی (Scientometrics) اشاره کرد.

هر شناسه دیجتیال DOI شامل مجموعه‌ای از اعداد، حروف و علامت‌هاست که به هر نوع منبع نوشتار دیجیتالی اختصاص می‌یابد. این شاخص از دو بخش یعنی کد ناشر و کد سند تشکیل شده است که با ممیز (/) از هم جدا می‌شوند. این کد توسط موسسه DOI صادر و به صورت یک پیوند اینترنتی به مقاله اختصاص می‌یابد. عبارت 10.22106/jcr.2017.25105 را می‌توان یک نمونه شناسه DOI و http://dx.doi.org/10.22106/jcr.2017.25105 را می‌توان پیوند اینترنتی متناظر آن دانست. که از طریق آن میتوان به مقاله مزبور که یکی از مقالات مجله رای است دست یافت. همچنین می توان با جستجوی شناسه دیجیتالی مقاله در بانک‌های داده مقالات هم چون گوگل ­اسکولار، اسپرینگر، جِی­ استور، ساینس ­دایرکت و غیره یا در مرجع رسمی آن (http://dx.doi.org) به صفحه متناظر مقاله دسترسی پیدا کرد.

 


560
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
کاربر گرامی در صورتی که ثبت نام نکرده اید ، با کلیک روی دکمه زیر در سایت ثبت نام نمایید . به کمک کنترل پنل خود می توانید از امکانات سایت استفاده کنید .


تماس با ما
تلفن ثابت

شاپا: 3747-2588

issn: 2588-3747

نمابر

084334723992

ایمیل

info@jplr.ir

آدرس

صندوق پستی 6891616881

کانال تلگرام : publiclawjournal@ 


بانک ها و پایگاه های نمایه سازی
   
logo-samandehi
فصلنامه جستارهای حقوق عمومی